W emocjonującym starciu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, które odbyło się 10 kwietnia 2024 roku na stadionie Cívitas Metropolitano, Atlético Madryt pokonało Borussię Dortmund 2-1. Mecz był pełen emocji i napięcia, z obiema drużynami walczącymi o awans do półfinału.

Atlético Madryt rozpoczęło mecz bardzo dynamicznie i szybko objęło prowadzenie. Już w 4. minucie, Rodrigo de Paul wpisał się na listę strzelców, wykorzystując doskonałą okazję do oddania strzału, który pokonał bramkarza Dortmundu.

Drużyna z Madrytu kontynuowała nacisk na przeciwnika i w 32. minucie podwyższyła prowadzenie. Samuel Lino skutecznie wykończył doskonałe podanie prostopadłe od Antoine'a Griezmanna, ustalając wynik na 2-0.

Dopiero w drugiej połowie Borussia Dortmund zaczęła odzyskiwać inicjatywę. W 81. minucie Sébastien Haller zmienił losy meczu, zdobywając gola dla drużyny z Niemiec.

Pomimo ofensywnych wysiłków Borussii Dortmund w końcówce meczu, Atlético Madryt zdołało utrzymać swoją minimalną przewagę do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz był pełen emocji i intensywnych akcji z obu stron, ale to Atlético Madryt wyszło z boiska jako zwycięzca. Teraz obie drużyny czekają na rewanżowy mecz, który odbędzie się na stadionie Borussii Dortmund. Czy drużyna z Niemiec zdoła odwrócić losy rywalizacji, czy też Atlético Madryt utrzyma się na prowadzeniu? Odpowiedź poznamy niebawem.