Triumf FC Barcelona nad Realem Madryt w mistrzowskim sparingu

W emocjonującym sparingu przed rozpoczęciem sezonu, FC Barcelona wyróżniła się, pokonując Real Madryt 2:1. Było to spotkanie pełne zaskakujących zwrotów akcji, które przypominało, jak intrygująca może być piłka nożna. Z piłkarzem takim jak Robert Lewandowski w składzie, Duma Katalonii popisała się dynamiczną grą. Kapitan reprezentacji Polski dodatkowo przyczynił się do pierwszego trafienia, dodając do swojego dorobku kolejną asystę.

„Duma Katalonii” raz za razem pokonuje rywala

Pierwszy gol tego meczu padł dopiero w 42. minucie, kiedy to Alex Valle zagrał w pole karne. Asystę przy tej bramce zaliczył Robert Lewandowski, a sytuację znakomicie wykończył z najbliższych metrów 22-letni Pau Victor. Młody zawodnik zdobył również drugiego gola dla FC Barcelona, wykorzystując podanie swojego kolegi z zespołu, Valle.

Porażka Realu Madryt

Robert Lewandowski pozostał aktywny aż do 77. minuty. Kilka minut po opuszczeniu boiska przez napastnika, Królewscy zdołali strzelić gol kontaktowy. Bramkę zdobył Argentyniec Nico Paz, jednak był to jedyny gol dla Realu w tym meczu.

Przygotowania do nowego sezonu

Przed FC Barcelona, prowadzoną przez Hansiego Flicka, czekają teraz dwa mecze kontrolne, z AC Milanem i AS Monaco. Następnie "Duma Katalonii" przygotuje się do startu LaLigi, rozpoczynając od wyjazdowego spotkania z Valencią.

Podsumowanie

Starcie FC Barcelona z Realem Madryt dostarczyło kibicom wielu emocji. "Duma Katalonii" pokazała, że jest w doskonałej formie i gotowa do nadchodzącego sezonu. Wszystko to dzięki umiejętnościom zawodników takich jak Robert Lewandowski, a także sprawnej organizacji drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka.