W nadchodzących rewanżach ćwierćfinałów Ligi Mistrzów, które odbędą się 17 kwietnia 2024 roku, czekają nas dwa ekscytujące mecze: Bayern Monachium kontra Arsenal oraz Manchester City kontra Real Madryt. Po pasjonujących pierwszych spotkaniach, obie pary są idealnie zrównoważone.

Bayern Monachium kontra Arsenal: Szansa na Odkupienie

Pierwsze starcie na Emirates Stadium zakończyło się remisem 2-2, co zostawiło otwarte drzwi do awansu w obie strony. Arsenal, który wykazał się dużą odpornością, zdołał uratować remis, pomimo silnej gry Bayernu. Bukayo Saka i Leandro Trossard byli kluczowymi postaciami dla Arsenalu, zdobywając cenne bramki. Niemiecki gigant jest jednak znany z umiejętności odwracania losów rywalizacji w takich sytuacjach, mając na koncie awans sześciokrotnie po remisie na wyjeździe w fazie pucharowej. W rewanżu w Monachium obie drużyny prawdopodobnie wystąpią w mocnych składach, gdzie kluczowe mogą okazać się pojedynki środkowych pomocników oraz skrzydłowych.

Manchester City kontra Real Madryt: Stawka Mistrzowska

Drugie spotkanie tej nocy, między Manchester City a Realem Madryt, również zakończyło się wynikiem 3-3, co zapowiada kolejne emocjonujące starcie. Mecz ten obiecuje być pokazem taktycznego geniuszu i indywidualnych talentów, gdzie obie drużyny mają do dyspozycji szerokie i utalentowane składy. Bez zasady bramki na wyjeździe, ten mecz może obfitować w liczne okazje bramkowe, a jego wynik otwarty jest aż do ostatniego gwizdka.

Podsumowanie

Bez zasady goli na wyjeździe, oba mecze obiecują wysokie napięcie i dramatyzm, potencjalnie wymagając dogrywki lub rzutów karnych, jeśli wynik nie pozostanie rozstrzygnięty w ciągu podstawowych 90 minut. Kibice mogą spodziewać się wieczoru pełnego napięcia i wyjątkowego futbolu, gdy cztery z najlepszych drużyn Europy będą walczyć o miejsce w półfinałach.