Polska przekonująco wygrała z Estonią 5-1 w piątkowym półfinałowym meczu Euro 2024. Polska wyruszy do Cardiff we wtorek, aby stawić czoła Walii, po tym jak drużyna Roba Page'a pokonała Finlandię 4-1.

Przebieg meczu

Polacy zdominowali bezradną Estonię. Przemysław Frankowski dał Polsce przewagę w 22. minucie, kiedy dostał piękne podanie od Jakuba Piotrowskiego i pokonał bezradnego bramkarza. Następnie w 27 minucie po faulu na Nikoli Zalewskim gracz reprezentacji Estonii musiał opuścić boisko, gdyż dostał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Na początku drugiej połowy Piotr Zieliński podwoił przewagę, kierując piłkę do siatki po dośrodkowaniu od Nicoli Zalewskiego. W 70 minucie Piotrowski zwiększył prowadzenie do 3-0 strzałem z dystansu. Trzy minuty później Polska prowadzeniła już czterema bramkami, po tym jak obrońca Estonii Karol Mets podarował Polsce gola samobójczym trafieniem. Piąty gol z bliskiej odległości zdobył Sebastian Szymański. Pod koniec meczu Estoński gracz Martin Vetkal, zdołał jeszcze strzelić gola pocieszenia dla swojej drużyny, jednak na tym się skończyło i finalny rezultat wskazywał 5-1 dla Polaków.

Wyniki eliminacyjne

Polska zakończyła rywalizację w grupie eliminacyjnej E na trzecim miejscu, za Albanią i Czechami, podczas gdy Estonia była ostatnia w grupie F, ale podobnie jak inni półfinaliści, dostała szansę gry w barażach. Jednak to Polacy zostają w dalszej walce o finały Euro 2024 eliminując Estonię.

Podsumowanie

Domniemane szanse Estonii na awans zostały zniweczone przez dominującą grę Polaków, którzy teraz czekają na finałową batalię z Walią o Euro 2024.