W ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA, który odbył się 10 kwietnia 2024 roku, Barcelona pokonała Paris Saint-Germain 3-2 na stadionie Parc des Princes w Paryżu. Mecz dostarczył wielu emocji fanom obu drużyn, prezentując wysoki poziom umiejętności i determinacji zawodników.

Przebieg meczu

Spotkanie rozpoczęło się od intensywnych ataków obu stron, co zapowiadało zaciętą rywalizację. Barcelona szybko przejęła kontrolę, wywierając presję na obronie PSG. Pierwszą bramkę zdobył napastnik Barcelony, wykorzystując błąd obrony przeciwnika, dzięki czemu Barcelona schodziła na przerwę z jednobramkową przewagą.

PSG nie pozostało dłużne i po wznownieniu gry w drugiej połowie szybko odpowiedzieli, wyrównując stan meczu dzięki dobrze skoordynowanej akcji, która zakończyła się mocnym uderzeniem w obrębie pola karnego. W niedługim czasie, bo 4 minuty później PSG wyszło już na prowadzenie.

Jednakże, Barcelona wykazała swoją ambicję i w 62 minucie zdołali strzelić bramkę wyrównującą, a na krótko przed końcem meczu zdobyła decydującą trzecią bramkę, zapewniając sobie zwycięstwo 3-2 w pierwszym meczu ćwierćfinału.

Co Dalej

Rewanżowy mecz odbędzie się 16 kwietnia 2024 roku na stadionie Barcelony. Po emocjonującym pierwszym meczu, oczekiwania przed rewanżem są bardzo wysokie. PSG będzie dążyło do odrobienia strat, podczas gdy Barcelona będzie chciała wykorzystać zdobytą przewagę, aby zabezpieczyć sobie miejsce w półfinale. Kibice mogą spodziewać się kolejnego pasjonującego starcia, gdy obie drużyny zmierzą się o awans do następnej rundy Ligi Mistrzów.