Ósma Rakieta Świata Zaskoczona na Roland Garros

W imprezie tak prestiżowej jak Roland Garros, wszyscy oczekują perfekcyjnej gry od najlepszych tenisistów na świecie. Tego samego oczekiwali kibice od Qinwen Zheng, ósmej zawodniczki w rankingu WTA. Jednak swój udział w turnieju zakończyła już na III rundzie, przegrywając w sposób, który rozczarował jej wielu fanów.

Porażka Qinwen Zheng

Wszystko wskazywało na to, że Zheng zwycięży w meczu z Eliną Awanesian. Wygrała pierwszego seta, a nawet kiedy w trzecim znajdowała się w trudnej pozycji 2:5, zdołała wrócić do gry. Niestety dla niej, popełniła zbyt dużo błędów, co przekreśliło jej szanse na pokonanie Awanesian. Zaskoczenie było tym większe, że ta ostatnia nie jest tenisistką z czołówki światowego rankingu.

Kontrowersje Podczas Spotkania

Rozczarowanie kibiców wynikło nie tylko z wyniku spotkania. W trakcie trwania meczu pojawiło się wiele kontrowersji, które dodatkowo podgrzewały napięcie. Kibice na portalach społecznościowych nie szczędzili słów krytyki, określając cały turniej mianem "absurdalnego".

Wrażenia po Meczu

Qinwen Zheng, jako ósma rakieta świata, była tenisistką, od której oczekiwano wiele. Tymczasem jej porażka w III rundzie przyszła jako szok dla wielu obserwatorów. Oceniano jej grę, jak również całe wydarzenie, w sposób bardzo krytyczny.

Podsumowanie

Dla Qinwen Zheng III runda Roland Garros zakończyła się niepowodzeniem. Pomimo wygrania pierwszego seta, późniejsza gra pełna błędów doprowadziła do jej wyeliminowania przez Elinę Awanesian. Wielu kibiców wyrażało swoje niezadowolenie z tego spotkania i całego turnieju.