Athletic Bilbao triumfuje po 40 latach oczekiwania

Po 40 latach oczekiwania, Athletic Bilbao, jeden z gigantów hiszpańskiego futbolu, odniósł zwycięstwo w Copa del Rey. Kluczowe mecze z Barceloną i Atletico Madryt były dla drużyny trudną drogą do przebycia, ale ostatecznie Athletic zakończyło serię sześciu finałowych porażek w tym prestiżowym turnieju. Tym samym zarówno zawodnicy, jak i kibice mogli wreszcie świętować długo oczekiwane zwycięstwo.

Od zmagania do zwycięstwa

Finał Copa del Rey między Athletic Bilbao a Mallorcą był pełen emocji. Mimo początkowego prowadzenia Mallorci, Athletic Bilbao nie poddało się. Kontrowersyjna decyzja o anulowaniu gola Nico Williamsa nie złamała ducha drużyny, która dzięki Oihanowi Sancetowi doprowadziła do remisu w drugiej połowie. Pomimo ciągłego nacisku, zwycięstwo nie zostało osiągnięte w regulaminowym czasie, co wymusiło dogrywkę.

Dramatyczna końcówka

W dogrywce obie drużyny walczyły zaciekle, lecz bez rozstrzygnięcia. Decydujące momenty nadeszły podczas serii rzutów karnych, gdzie Athletic Bilbao okazało się lepsze, zwyciężając 4-2. Decydujący gol Alexa Berenguera zapewnił drużynie upragnione zwycięstwo.

Triumf Athletic Bilbao

Zdobywając swój 24. tytuł w Copa del Rey, Athletic Bilbao zakończyło 40-letnią przerwę w zwycięstwach. Klub, który w 2021 roku dwukrotnie doświadczył goryczy porażki w finale, teraz może cieszyć się ze zwycięstwa. Ta wygrana nie tylko kończy trudny okres w historii Athletic, ale także otwiera nowy, obiecujący rozdział.