Polki rozpoczęły międzynarodowy turniej w Poznaniu zwycięstwem

Polki odniosły spektakularne zwycięstwo na międzynarodowym turnieju w Poznaniu. Nasza reprezentacja pokonała zespół Portoryko 74:55. Był to pierwszy mecz turnieju, który dał obiecujący start drużynie biało-czerwonych w starciach z innymi zespołami. Rywalki Polski to uczestniczki zbliżających się igrzysk w Paryżu.

Początkowe potknięcia i dynamiczne przebudzenie

Reprezentacja Polski potrzebowała czasu na rozgrzewkę - w pierwszych minutach rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Agnieszka Skobel przypomniała o sobie poznańskiej publiczności celną trójką, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 8:7. Niestety, pod koniec pierwszej kwarty nasze rywalki wyszły na ośmiopunktowe prowadzenie. Na szczęście, to był ostatni dobry akcent w wykonaniu Portoryko. W drugiej kwarcie swoimi umiejętnościami zdominowały Polki.

Zwycięska passa Polek

Po chwilowym potknięciu, Polki przejęły pełną kontrolę nad meczem. Dwie trójki z rzędu zdobyła Klaudia Gertchen, a w podobny sposób skarciły przeciwniczki również Anna Makurat, Liliana Banaszak i Aleksandra Parzeńska. Te wysiłki pozwoliły drużynie na odzyskanie prowadzenia i pewne zwycięstwo w kwarcie 25:13. Nasz zespół kontynuował dobrą grę, wygrywając następną odsłonę meczu różnicą 14 punktów. Kamila Borkowska zapewniła drużynie rekordową, 23-punktową przewagę.

Dobrze rozpoczęty turniej

Popis gry Polek nie skończył się na trzecim kwadransie. Zespół trenera Karola Kowalewskiego nie pozwolił na powrót Portoryko do gry i ostatecznie triumfowaliśmy 74:55. Triumf ucieszył poznańską publiczność, która po ponad 25 latach znów miała okazję obserwować u siebie na parkiecie reprezentacyjną koszykówkę. Dziewczyny z drużyny cieszą się z pierwszego zwycięstwa na tym turnieju, co Agnieszka Skobel wyraziła w wywiadzie: "Będzie kilka rzeczy do poprawki, ale przeanalizujemy to. Na razie cieszymy się z pierwszego zwycięstwa".

W drugim rozegranym meczu Niemcy pokonały Portugalię 63:45. Kolejny zespół, który wystąpi w Paryżu - Niemki - będą rywalem Polek w drugim dniu turnieju. Miejmy nadzieję, że reprezentacja Polski zachowa zwycięską formę i podtrzyma swoją passę.